Tervislik toitumine ei ole dieet, vaid elustiil

Harmoonikumi koolituskalendrisse on ilmunud uus intrigeeriva nimega koolitusprogramm – Targa Toitumise Kool.  On siin tegemist Tarkade Naiste Kooli jätkukursusega? Või on see uus võimalus Viimsi kandi kaalukatele? Natuke seda ja natuke teist, aga kui kõik ausalt ära rääkida, siis peab alustama sellest, et…

… me kõik toitume iga päev. Keha vajab elutegevuseks kütust, sellest pole pääsu.  Kui autol lambike põlema hakkab, on asi selge – tuleb sõita tanklasse ja täita paak kütusega, mis selle auto mootorile on ette nähtud.  Aga inimene on iga päev keeruliste valikute eest, mida süüa, et organism tõrgeteta toimiks.  Vastutus suur, sest mängus on meie kalleim vara – enda (ja tihti ka laste jt pereliikmete) tervis.

Toitumisest räägitakse ja kirjutatakse viimasel ajal palju ja mitte ainult kulinaarses mõttes, vaid üha rohkem ka seoses tervisega.  Keegi ilmselt ei kahtle, et õige toiduvalik aitab tervist hoida. Kuid missugune on see ÕIGE toit, selles osas on erinevaid arvamusi.  Meedia pakub tervise- ja toiduteemalist informatsiooni sellisel mahus ja mitmekesisuses, et tavainimesel on raske sellest infomürast kasulikku iva välja noppida.

Harmoonikumi tervisliku toidu saladus

Harmoonikumi tervisliku toidu saladus

Harmoonikumile on tervislik toitumine olnud südamelähedaseks teemaks  tegevuse algusest saadik, nüüdseks juba 5 aastat.  Oma rahvavalgustuslikku missiooni oleme püüdnud täita hulga loengute ja õpitubadega, harivate artiklite ja teleesinemistega. Rääkimata sellest, et meie majas pakutav toit on alati valmistatud teadlikult valitud, võimalikult puhastest täistoiduainetest.

Nüüd oligi aeg teha järgmine samm. Teadmised on head ja vajalikud, kuid neist on vähe kasu kui neid ei rakendata. Sellepärast pakub Harmoonikum nüüd  terviseteadlikele inimestele terviklikku koolitusprogrammi Targa Toitumise Kool, kus jagatakse teaduslikult põhjendatud teadmisi käsikäes praktiliste oskuste arendamisega ning uute harjumuste juurutamisega.

Tervislik toitumine ei ole järjekordne dieet, vaid elustiil. Aga elustiili muutmiseks on vaja  järjekindlust ja kindlameelsust.  Kogenud juhendaja eestvedamisel ja mõttekaaslaste innustusel on muutused kergemini elluviidavad.  Juhendab ETTA registreeritud toitumisnõustaja Egle Koppel. Õpitube viib läbi Harmoonikumi perenaine Riina Quak.

Targa Toitumise Kool ootab terviseteadlikke osalejaid esmaspäeval, 16. jaanuaril  2012 (nagu ka kõigil järgmistel esmaspäevadel) algusega kell 18:00. 

Osalussoovist palume teada anda e-postiga aadressil info@harmoonikum.ee.

Rubriigid: Määratlemata, Mõtteainet, Tervis, Tervislik toitumine, Uudised, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele Tervislik toitumine ei ole dieet, vaid elustiil

  1. Riina kirjutab:

    Palju osalustasu on?

    Riiin.

  2. Riina kirjutab:

    Koolitus sisaldab nii teoreetilist kui praktilist osa, kestab ca 2 tundi ja maksab 20€

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>