Suvine nahahooldus

Nüüd on päike kohal ja pakkumas meile kõike, mis tal pakkuda on – nii head kui halba. Igaüks teeb oma valikud, targemad teevad mõistlikuma valiku.

Tean noori naisi, kes on oma naha iga-aastase tumepruuniks kõrvetamisega aastaid vanemaks ja närtsinuks muutnud. Liigne päike kuivatab ning kui ollakse veel kõhn, on Kunksmoor-look garanteeritud. Niisiis, nagu igas eluvaldkonnas, on ka päikesevannide puhul kohane vana atiigiaegne nõuanne: mõõdukus!

Aadlidaamid varjasid oma käsi päikese eest kinnastega, pead kübara ja päikesevarjuga. Kõik selleks, et püsivalt rõõsa-piima-värske välja näha. Nii, nagu maamehetöö tõi moodi teksad, tuli sealtpoolt ka tugeva päevituse trend. Et tänapäeval ei ole Rubensi naisekeha enam in,  teeb mõistlikult päevitamine head nii välimusele kui tervisele. Kerge päevitus muudab tõepoolest jumekamaks, isegi pekine pepu on päevitunult atraktiivsem. Kuid siin ongi tarvis ära tabada, kustmaalt päike kahju hakkab tegema.

Päike päevitab ka varjus, tema ohutu lainepikkusega kiirgus annab kerge jume ka päikesevarju all. Paaril kesklõunasel tunnil tuleks otsese päikese käes viibimist minimeerida 20 minutini või katta keha kerge riietusega. Rannariietus – õrn õlgu kattev pluus ja servaga kübar on asjakohased nii lastele kui täiskasvanuile, kui tahetakse mererannas pikemalt viibida.

Päikesekreemi soovitaksin kasutada nii harva, kui võimalik. Need on reeglina täis toksilisi säilitajaid ja teisi ohtlikke aineid. Kusjuures UV filter on tõesti nii tugev, et pideva kasutamise puhul on lastel täheldatud D-vitmiinipuudust! Rääkimata läbi naha imenduvatest x-ainete rohkusest. Seega parem juba kerged riided või päikesevari, kui kreemis prepareeritud kere.

Nüüd mõned looduse pakutud päikese nipid:

  • Lõunamaades kasutatakse päikesekaitseks seesamiõli.
  • Kakaovõi aitab vältida põletust ja ühtlustada päevitust.
  • Mõningane UV-filter on avastatud porgandiseemneõlil.

23. mail 2012 ootab Harmoonikumis Mahekosmeetika Nõiaköök, kus segame kokku ühe mõnusa päevituskreemi. Räägime nahahoolitsusest ja nahale kasulikest taimedest, mida juba ise saaks loodusest korjama hakata: kaselehest ja teistest väega taimedest

Rubriigid: Ilunipid, Looduskosmeetika, Ravimtaimed, sildid: , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>