Suve-eelne kehahooldus

Kui talvel oli vaja nahka arukalt niisutada (sest niiske nahaga ei tohi pakase kätte minna), siis suve tulekuga on kaks peamist muret: kuidas peita sinakas tselluliit ja vältida vanandavat päikesepõletust.

Tselluliidiga võiks hakata tegelema kohe, et suveks jälle pisut siredamaks saada. Selle sõbra ja vaenlase vastu aitab rahulik, aga pidev töötlus. Ega neid tuumajäätmetena ladustatud mürgikapsleid tohigi ühekorraga organismi paisata!

Ürdi-soolavann on lihtne ja mõnus protseduur.  Kui kodus on vann olemas, siis oleks patt seda mitte kasutada.  Alati võib vannivette lisada pitsi viina – see muudab vee pehmemaks. Mürkide väljutamseks on hea kaselehetõmmis, soojendab ja puhastab tüümianitõmmis. Ka soolavann aitab väljutada liigset vedelikku, millest pekk ju peamiselt koosneb. Mesi on samuti puhastava toimega. Ürditõmmise võiks teha nii 50-100 grammist ürtidest, soola panna oma kilojagu (seda tavalist tumedat soola või meresoola). Mett võiks olla ka parasjagu – pool klaasi. Vann võiks olla üsna kuum – ikka nii, kuidas keha kannatab. Kuid südame piirkonda ei maksa kuuma vee sisse suruda ja liiga pikalt pole tarvis liguneda, 10…15 minutist piisab.

Peale vanni on hea teha massaaži. Kui proffi pole käepärast, saab ka ise hakkama.  Oluline on õige suund, õige õli ja paras tugevus. Ei maksa oma kapillaare lõhkuda ja sinikaid tekitada, siis on organismil tarvis lisaks pekimürgile ka verehüüvet puhastada. Õige suund on põlvest üles, tuharate ülaosas selja keskelt külje poole. Ikka lümfi suunas. Võib pigistades mudida, kuid efektiivsem on kasutada mummulist massaaziharja või kuppu. Sõidad kupuga õlisel kehapinnal  ja tunned kuidas tselluliit taganeb. Kõhu peal võiks teha ringe päeva suunas. Äratad rasvkoe ja parandad ühtlasi seedimist.

Õlisegu võiks olla selline: viinamarjaseemneõli, jojobiõli, lisaks soojendavaid ja puhastavaid aroomiõlisid. Hea segu on Harmoonikumis saadaval, massaažiõli nimega „Pringid singid“.  Kellel viitsimist, võib valmistada ise ka tselluliidikreemi. Seda õpime tegema järgmises õpitoas -  Mahekosmeetika Nõiaköögis.

Ka toidulaud on oluline. Et pekisöömise komme koos lumega peab kaduma, on ilmselge. Lisaks sobivale ja täisväärtuslikule toiduvalikule võiks siis juua puhastavat teed. Kaseleht, linaseeme ja mõned teised eesti ürdid on abiks. Aga ka lihtsalt meevesi on väga puhastav. Teelusikas mett lahustada soojas vees ja tühja kõhuga ära juua.

Suvistest päikeselistest kehahooldusnippidest juba järgmine kord.

Rubriigid: Ilunipid, Looduskosmeetika, Ravimtaimed, Traditsioonide tarkus, sildid: , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>