Aktsiooni “Söödav Söök” edusammud

Toidupolitsei abilised Viimsi Marketis

Toidupolitsei on Viimsi Marketis nüüd mitmeid inimtunde tublit tööd teinud. Oleme kogenud, et tegemist on omajagu tervistkahjustava tegevusega – silmanägemisele mõjub kurnavalt, sest oluline info on pahatihti trükitud imepisikeses kirjas.  Mõnikord peab seda pakendilt tükk aega taga otsima, sest see on kusagile voldi vahele peidetud. Või siis on originaaltekst varjatud eestikeelse kleepsuga, millel info on tõlkevigadega. Ühesõnaga tõeline detektiivitöö.

Luubi all on esmajärjekorras kõige kahjulikumad E-d (asovärvid, sünteetilised maitse- ja lõhnatugevdajad, säilitusained jne) ning erinevate nimetustega kahtlased taimsed rasvad.

Kleeps "Söödav söök"

Kleeps “Söödav söök”

Töö on pooleli, kõik riiulid pole veel läbi töötatud. Viimati uurisime maiustuste ja küpsiste riiuleid. Ka vorstid-juustud on üle vaadatud. Võiduka lõpuni jõuame  tõenäoliselt alles paari nädala pärast. Terviseteadlikud toiduhuvilised on seega jätkuvalt lahkesti palutud meie märgistamisaktsioonile kaasa aitama! Teie abi on teretulnud!

Kuid juba eile sain meeldivat tagasisidet. Abikaasa oli päeval poest head paremat ostnud,  minu kahtlustavate küpsisevaagnale heidetud pilkude peale teatas ta uhkusega: need olid lillega märgitud, nii kõlbavad nii sulle kui lapsele.

Rubriigid: Aktsioon SÖÖDAV SÖÖK, Kahjulikud e-ained, Tervislik toitumine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>