Prantsuse pidusöök Harmoonikumis

Le Puy restoran

Le Puy restoran

Prantslaste jaoks on iga eine pidusöök. Nad oskavad hinnata ja nautida nii head toitu kui seltskonda.

On üldtuntud fakt, et prantslased põevad vähem  igasuguseid moodsaid haigusi. Küll on põhjuseks toodud veini kasulikku mõju, küll paremaid toiduharjumusi. Pärast kohalike oludega tutvumist oskan esile tuua kaks peamist elujõulisuse põhjust:

  • Nad ei vingu, peavad söömist oluliseks ning pööravad sellele piisavalt tähelepanu. Väikestes linnades lihtsalt ei olegi ühtegi kiirtoidukohta, küll on piisavalt pagaritöökodasid, lihakarne ja aedviljapoode. Ja muidugi toidukohti, kus saadaval värselt valmistatud kvaliteetne söök – teistsugust prantslane ei ostaks.
  • Nad on üllatavalt toidukeemiateadlikud. Püüavad toidukraami osta peamiselt turult, kui ise süüa valmistavad. Kauasäilivad keemiliselt prepareeritud toit ei kuulu nende toiduratsiooni. Ja et neil on maitsmismeel keemiast kahjustamata, tunnevad nad peeneid päristoidu maitsenüansse ja saavad neid nautida.

Tundub, et edumeelse eestlase suhtumine ei jää prantslaste omale alla. Ka meie inimesed ei luba end enam keemiakombinaadi saadustega toita, eelistavad puhast ja kodumaist kraami.

Reedel, 25. mail 2012 alates kella 17.00 saab Harmoonikumis Kesk-Prantsusmaa sööki ja jooki nautida, just nii, nagu prantslastel kombeks.

Valmistame Le Puy-en-Velay piirkonna traditsioonilist toitu – eriti mineraaliderikkaid hõrke rohelisi läätsesid ja hautatud liha. Sinna juurde eelroog ja magusroog. Kui eelroaks pakutakse ikka terriine ja muud lihalist, siis järelroaga armastavad kohalikud restoranid klienti üllatada.

Rubriigid: Mõtteainet, Tervislik toitumine, Uudised, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>