Munast ja mikrolaineahjust

Munadepüha teadusrubriigis räägime seekord mikrolaineahjust.

Võtke toores muna, asetage mikrolaineahju, lülitage sisse – ja ahi muutub kasutuskõlbmatuks. Nõndasamuti muna. Ja just see, mis munaga juhtub, meid toitumise seisukohalt huvitabki.

Mikrolaineahju mõtlesid muide omal ajal välja natsid. Innovatsiooni eesmärgiks oli võimalikult vähese energiakuluga ja võimalikult kiiresti sõjaväele toitu soojendada. Nii nagu margariin, nii ka mikrolaineahi – sõjaajaks hea küll.

Peale sõda hakkasid nii venelased kui ameeriklased neid aparaate uurima. Venelased otsustasid pärast mõningast katsetamist, et inimeste jaoks ei sobi – muundab toitu liiga tugevalt. Ameeriklased aga asusid tootma. Äri ennekõike. Tänaseks on ka ameeriklased oma uurimisega sealmaal, et mikrolaineid peetakse väga ohtlikuks.

Kuigi ahjust neid laineid väga palju ei välju, küll aga muundavad nad kardinaalselt toitu. Peale selle, et tapetakse bioaktiivsed ained, hävivad paljud vitamiinid ning muunduvad mõningate valkude molekulid, muutudes kantserogeenseks aineks.

Muidugi on mikrolaineahju kasutada kiire ja mugav. Kuid tervis ja elukvaliteet peaks selle üle kaaluma. Harmoonikumis ei ole me igatahes kunagi mikrolaineahju kasutanud, kuigi sellega oleks suppi tõepoolest imelihtne ja imekiire soojendada. Aga nagu üks tuntud mütoloogiline tegelane väitis: mida sa ei taha, et sinule tehakse, ära tee ka teistele.

Rubriigid: Mõtteainet, Tervis, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>