Kaltsuvaibad, tundega…

See väljapanek sai alguse mälestusest, kus istusime vanaemaga kangastelgede taga…  Möödus palju aastaid aga kusagil mõtete tagatubades ootas oma aega üks tegu.

Kaks aastat tagasi otsisin üles säilunud taluteljed ning läbisin algaja kangakuduja kursused, ostsin erialaraamatuid, leidsin materjale.  Algajale on kaltsuvaiba kudumine hea, rahulik algus. Tegelikult on kudumine ise lihtsaim osa tööst, millele eelneb telgede komplekteerimine ja lõimede paigaldus. Talvises pimeduses on mõnus, isegi meditatiivne saada osa kanga valmimimisest. Esiemade maailm astus tubli sammu lähemale.

Alates 10. oktoobrist on selle töö tulemus, lihtsad kaltsuvaibad, Harmoonikumis näha ja osta.  Võib ju küsida, et mis neis siis ikka nii erilist on – selliseid müüakse ju igal pool… Vastaksin järgmiselt – minu vaibad on ausad. Lõim on vanaema varudest, unikaalne, kalts sõprade kogutud, lõigatud paljude töötundide jooksul eelmisel talvel. Koduste tekstiilide viimane kasutuspaik. Vahva on vaadata kunagisi kitleid, kardinaid, seelikuid uues kuues põrandal rivis. Poevaibad valmistatakse tekstiilitööstuse jääkidest, nii jääb puudu tõelise kaltsuvaiba emotsioonist. Olen teinud mõned üsna pikad vaibad-selliseid kindlasti poest ei saa. Tegu on tehtud, tulge vaatama ja ostma.

Tänan Harmoonikumi. Sõpru, kes leidsid aega pikkadel talvekuudel aina lõigata ja lõigata…
Samuti tänan lähedasi, kes minu aina uusi huvisid pahaks ei pane.

Näitusmüük on avatud oktoobrist detsembrini E-L 12-18.

Eda Kommitz

Rubriigid: Uudised, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>