Harmoonikum sai 5-aastaseks

Eks ühe ettevõtte saamislugu on sarnane kunstiteosega – nähtav osa võib teinekord  valmida uskumatult kiiresti, idee ja kontseptsioon aga küpsevad eelnevalt loojate peades aastaid. Kunstiteosel ja ettevõttel on enamgi ühist. On tehnilise teostuse meisterlikkus, on esteetiline nauding, on sotsiaalne kõlapind.

Harmoonikum sai 5 aastat tagasi loodud üsna lihtsal põhjusel. Mõlema asutaja  lapsed olid väikesed ja oli kange tahtmine neist terved ja õnnelikud kodanikud kasvatada. Eelkõige oli tarvis hoolega jälgida, missugust toidukraami lapsele pakkuda. Olukord tolleaegses toidukaupade pakkumises oli aga ehmatav – paljudele toiduainetele olid tootjad  lisanud tervisele ohtlikke kemikaale. Ka selliseid, mis tänaseks päevaks juba tervisekahjulikkuse pärast keelatud  – asovärvid, mõningad säilitusained jne. Meie otsustasime, et me ei lase oma laste peal inimkatseid teha ja hakkasime Harmoonikumis ise küpsetama kooke, pirukaid, küpsiseid – ikka munadest, taluvõist ja täisterajahust. Just see kraam tundus tootjatel olevat otsa saanud, munade asemel kasutasid nad munapulbrit, või asemel hüdrogeenitud taimerasva jne. Et sama trööstitu olukord valitses ka kosmeetikamaailmas, hakkasime ise segama õlisid, kreeme, balsameid, koorijaid, et nendega sulnis miljöös ilu ja harmooniat loovaid hoolitsusi teha.

Meie allergiast, hüperist  ja superist vabad lapsed on nüüd juba kooliealised, nii ka Harmoonikum. Meie tegemised on olnud nii valgustuslikud, inspireerivad kui õpetavad paljudele teistelegi adekvaatset maailmapilti omavatele naistele. Oleme teinud aastate jooksul palju  „õpitud abituse likvideerimise“ koolitusi. Oleme teavitanud  tervislikest valikutest, oleme õpetanud asju,  mida ise oskame ja oleme kutsunud appi koolitajaid ka mujalt. Eriti oleme pidanud vajalikuks õpetada praegusi ja tulevasi emasid, kuidas tervist, loodust ja ka rahakotti säästvalt toimetada ja samas elust täielikult rõõmu tunda. Eelmisest aastast on Harmoonikumi Tarkade Naiste Kool  ka ametlik koolitusettevõte.

Harmoonikumi ökospaa on tuntud üle Eesti. Meie juures on käinud õppimas üksjagu kosmeetikud kuidas teha ise värskeid ja eksklusiivseid kosmeetikume. Oleme pühendanud paljusid naisi kosmeetikamaailma saladustesse, orienteeruma valmistoodetes ja valmistama kõike ka ise. Me tunneme uhkust, et Harmoonikumi ökospaa poolt välja töötatud hellitusi  ja õlisid-maske-mikstuure pakub ka Vihula Mõisa luksuslik spaa.

Harmoonikumi teetuba on aastatega sirgunud sassis patsidega plikatirtsust veetlevaks  graatsiaks. Nii suuremad kui väiksemad seltskonnad on saanud nautida Mõisaproua Söögitoa mõnusid – kohvilaudu, ärilõunaid, õhtusööke, erinevaid üritusi. Meie pidusöögid on valmistatud vanade heade traditsioonide kohaselt  – rõõmsas tujus, peenemate kokanippide abil ja parimast võimalikust toorainest.

Oleme olemas siinsamas Viimsi Mõisa Karjakastellis, ikka lahkesti jagamas oskusi, meelerahulist miljööd ning head-paremat keha ja hinge hellituseks.

Rubriigid: Mõtteainet, Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>