Aktsioon “Söödav söök” Viimsi marketis

Harmoonikum otsib terviseteadlikke vabatahtlikke! Milles asi? Kohe selgitame…

Kleeps "Söödav söök"

Kleeps “Söödav söök”

Harmoonikum on juba üle 5 aasta tegelenud tervisliku toitumise teemalise teavitustegevusega. Et inimesed harjuksid tähele panema, mida suhu pistavad ja meie moodsas maailmas söödavat toitu mittesöödavast eristama.  Nii säilitame eluvõime ja reipuse kõrge vanaduseni.

Kaubandusdžunglitest on aga päris keeruline söödava kraamiga võitjana välja tulla – et korvi pandud toit ikka tõepoolest tervistkahjutatavatest ainetest prii oleks. On ju etikettidel kirjutatu üliväikeses kirjas ja koosneb sageli arusaamatust E-de ja kemikaalide nimetuste reast. Tundub võimatu missioonina kõigest aru saada ja õige kraam valida. E-ainete märgistus etikettidel ei ole eriti abiks – paljud ohtlikud E-d on etikettidel oma keemilise nimega, mitte E-numbriga, samas on E-de hulgas palju tavalisi looduslikke aineid (peedimahl, agar-agar jne).  Katsu siis ilma välimäärajata aru saada, mis on mis. Ja mis ilmatu aeg kulub lugemisele ja valimisele!

2011. aasta jaanuaris algatasime aktsiooni “Söödav söök”. Terviseteadlike vabatahtlike abiga võtsime luubi alla erinevaid kaubagruppe ja püüdsime sealt tervisesõbralikud tooted välja selekteerida. Tulemustest teavitasime oma blogis.  Algatus leidis Harmoonikumi sõprade hulgas küll väga positiivset vastukaja, kuid sellest oli ostukorviga toidupoes seisjale siiski vähe abi.

Nüüd on aeg küps, et astuda järgmine samm. Harmoonikumil õnnestunud ellu viia aastaid küpsenud idee – märgistada söödav toit. Meil on heameel raporteerida, et oleme alustanud koostööd Viimsi kohaliku kauplusega “Viimsi Market”, et aidata inimestel lihtsama vaevaga korralik toidukaup välja valida. Me märgistame kõik need toidukaubad, milles ei ole kahjulikke aineid.  Ei sünteetilisi  looduses mitteleiduvaid lisandeid (asovärve, säilitusaineid, suhkruasendajaid jne) ega ka transrasvu. Kui silmatorkavad sildid riiulitele kleebitud, on ka lastel lihtne valida suupärast just märgistatud toodete seast.

Me loodame, et ehk saabub ühel päeval aeg, mil tootjad ei pane enam toidu sisse kemikaale (sest sellist kaupa ei osteta) ja saame rahus ja hirmuta pakutavat kraami nautida.

Meie töö on poole peal – oleme trükkinud kleepsud ja teavikud, kuid kleepimine alles algusjärgus. Siinkohal kutsume üles – ühine meiega siltide lugemise ja söödava söögi märgistamise aktsioonis! Need, kes hoolivad ja peavad sellist asja oluliseks ning leiavad pisut vaba aega, on oodatud 14. septembril  kell 12.00  Viimsi Marketisse lastetoitude ja maiustuste osakonda. Kõigepealt teeme üheskoos selgeks, mis on ohtlikud ained ja siis asume neid määrama ning sildistama.

Vabatahtlikel palume ennast registreerida meiliaadressil :  info@harmoonikum.ee

Rubriigid: Aktsioon SÖÖDAV SÖÖK, Kahjulikud e-ained, Tervis, Tervislik toitumine, Transrasvad, Uudised, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Aktsioon “Söödav söök” Viimsi marketis

  1. Triinu kirjutab:

    Kahju, et kontoriinimese jaoks tööajal see tore aktsioon…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>